top
Ks. Kancelarczyk (Bractwo Małych Stópek) i prośba o pomoc
Z nietypową prośbą zwrócił się przez Facebooka znany i lubiany w Polsce prolifer - ksiądz Tomasz Kancelarczyk. Założyciel Bractwa i Fundacji Małych Stópek uchronił przed śmiercią kolejne poczęte dziecko, biorąc pod opiekę pewną 17-letnią dziewczynę. Wobec oburzającej postawy jej rodziców, prośba ks. Kancelarczyka nabiera szczególnego znaczenia. Z jednej strony dotyczy bowiem wsparcia młodej osoby w trudnym momencie życia, z drugiej zaś strony - zapobiegnięcia przestępstwu, jakim byłoby przymuszenie do aborcji.

Oto wpis ks. Tomasza Kancelarczyka:17latka w ciąży... Ona chce urodzić, ale niestety Jej rodzice chcą aborcji. Odcięli Ją od pieniędzy, załatwili środki wczesno poronne, ale na całe szczęście ta dziewczyna ma mądre koleżanki, które trzymają Jej stronę, czyli stronę Życia. Nie tak od razu, ale poprzez różne osoby, sprawa trafiła do mnie. Wiem, że jest ona trudna, bo wkraczamy na teren władzy rodzicielskiej. Ile to ja poznałem kobiet, które po wielu, wielu latach, nie mogą wybaczyć rodzicom tego, do czego oni je przymuszali. Ile to wśród łez słyszałem opowieści o dzieciach, które się nie narodziły albo o tych, których do tej pory dziadkowie nie zaakceptowali...

Nie, nie będę z nimi rozmawiał. Jeszcze nie teraz. Mam prosty przepis na pomoc temu Życiu, a mianowicie taki, aby dziewczyna zrobiła sobie długie wakacje na gigancie. Ja załatwiam Jej miejsce, opłacam je, daję finanse na życie i coś więcej, aby to rzeczywiście był miło spędzony czas. W między czasie wizyty u ginekologa i potrzebne badania, jakiś smsik do domciu, do ,,kochających" rodziców o treści w stylu - "Jestem bezpieczna, wasz wnuk/wnuczka też. Do zobaczenia we wrześniu". Dziewczyna wraz z nowym rokiem szkolnym pojawia się w domu, wtedy jest już za późno na środki farmakologiczne, a za granicę na wiadomo co, nie wywiozą, wobec tego, że ciąża jest faktem ogólnie znanym, chociażby nam Fundacji Małych Stópek. Jestem ciekaw jak oni zareagują, gdy córka przywita ich z filmem USG, mówiąc "zobaczcie jak wasz wnuk/wnuczka bryka w moim brzuszku".

Proszę Was o wsparcie finansowe, gdyż to nie jest jedyna sprawa z tytułu ,,zagrożone życie", które mamy na teraz. Konto fundacji jest poniżej, wpłaty pieniędzy proszę dokonywać z tytułem przelewu DAROWIZNA CIĄŻA, a do mnie na mój tel. 608 752 142 info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne.

Ks. Tomasz Kancelarczyk od Małych Stópek
PS. Ktoś może zadać pytanie - "dlaczego Ona nie może zamieszkać w naszym Domu Małych Stópek?" Odpowiedź jest prosta: bo tam na pierwszym miejscu będą Jej szukać. Liczę się z tym, że ten post dojdzie do nich, przez ,,życzliwe osoby". Jak tak się stanie, to rozmowę z policją mam murowaną, ale nie będzie to ani pierwsza taka rozmowa, ani ostatnia. Zresztą zawsze u policjantów znajduję zrozumienie, chociaż muszą postępować regulaminowo.

PSS. Mam nadzieję, że ta sprawa skończy się tak, jak inna tego typu, gdzie dziadek, który najbardziej nastawał na ab..oor..c.j...e, trzymając dziecko na rękach mówił z dumą "mój wnuuuk!". Tak było...sam to widziałem i słyszałem.

PSSS. ,,Koszty" tej sprawy stosunkowo są niewielkie, ale proszę o pomoc finansową, gdyż tylko dzisiaj dotarły do mnie dwie inne pokrewne sprawy, które wymagają dużego zaangażowania finansowego.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA

przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online: 
https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

 
Z nietypową prośbą zwrócił się przez Facebooka znany i lubiany w Polsce prolifer - ksiądz Tomasz Kancelarczyk. Założyciel Bractwa i Fundacji Małych Stópek uchronił przed śmiercią kolejne poczęte dziecko, biorąc pod opiekę pewną 17-letnią dziewczynę. Wobec oburzającej postawy jej rodziców, prośba ks. Kancelarczyka nabiera szczególnego znaczenia. Z jednej strony dotyczy bowiem wsparcia młodej osoby w trudnym momencie życia, z drugiej zaś strony - zapobiegnięcia przestępstwu, jakim byłoby przymuszenie do aborcji.
Przeciwko ludzkiemu życiu są skierowane wojny, zabójstwa, akty samobójcze, alkoholizm, uzależnienie o narkotyków i wiele innych. Szczególne znaczenie ma promocja i poszanowanie ludzkiego życia w jego prenatalnej fazie, gdyż jest ono brutalnie niszczone na niezwykle szeroką skalę.
Aborcja i eutanazja to dwie strony tego samego medalu. Medalu, którym zasłaniają się przeciwnicy życia, ciągle manipulujący opinią społeczną i dążący do upowszechniania się norm prawnych legalizujących zabijanie niewinnych ludzi – tych najmłodszych i tych najstarszych. Obnażaniem prawdy o bezwzględności wysłanników cywilizacji śmierci od ponad dwudziestu lat zajmuje się Stowarzyszenie Piotra Skargi z Krakowa, kierowane od początku przez prezesa Sławomira Olejniczaka.
Aborcja oznacza odebranie życia nienarodzonemu dziecku. Jako taka jest równoznaczna z zabójstwem. Fakt ten podkreśla też Katechizm Kościoła Katolickiego. Zgodnie z nim „życie ludzkie od chwili poczęcia powinno być szanowane i chronione w sposób absolutny. Już od pierwszej chwili swego istnienia istota ludzka powinna mieć przyznane prawa osoby, wśród nich nienaruszalne prawo każdej niewinnej istoty do życia”. Jak do tego niezmiennego prawa odnosi się praktyka postępowania z tzw. pigułkami antykoncepcji awaryjnej czyli de facto – środkami wczesnoporonnymi?
Dożyliśmy momentu, w którym za działalność społeczną na rzecz dzieci można zostać pobitym, a Twój samochód oberwie kamieniem. Swoisty festiwal przestępstw wykonał na warszawskim Wilanowie człowiek, którego twarz utrwaliła kamera. Ofiarą padł wolontariusz Fundacji Pro, ponadto uszkodzony jest wóz należący do tej organizacji. Zamieszczamy zdjęcia z niej pochodzące i prosimy o ich udostępnianie wśród znajomych. Policja wciąż poszukuje tego groźnego bandyty.
W nowym komunikacie dla mediów dyrekcja szpitala powiatowego w Pszczynie ponowiła wyrazy współczucia wobec rodziny zmarłej 30-letniej Izy. Poinformowano ponadto, iż w wyniku wewnętrznej kontroli zawieszono umowy z dwoma lekarzami, którzy pełnili dyżur na zmianie, podczas której doszło do śmierci pacjentki.
Od kilku dni zalewani jesteśmy kłamstwem i manipulacjami na ogromną skalę. Sprawę śmierci – owszem, dramatycznej i bardzo przykrej – pojedynczej kobiety perfidnie wykorzystują do brudnej politycznej gry zwolennicy aborcji. Pora przyjrzeć się faktom i obnażyć kłamstwa w sprawie śmierci trzydziestolatki w pszczyńskim szpitalu.
Po latach aborcyjnego szału w Stanach Zjednoczonych, po przesuwaniu bariery wieku dziecka w łonie matki, w którym można go uśmiercić, pojawiają się iskierki nadziei. Czy doczekamy czasu, w którym w USA każde życie będzie miało szanse?
Jeśli ktoś umiera z głodu, a jego lęk odrzuca przedmiot tego głodu, jedzenie, wiemy, że osoba ta cierpi na zaburzenie (anorexia nervosa). Jeżeli ktoś nie potrafi współczuć, kiedy widzi osoby cierpiące, albo co gorsza odczuwa przyjemność płynącą z ich cierpienia, a jednocześnie staje się sentymentalny na widok porzuconego kotka, rozpoznajemy zaburzenie emocjonalne (psychopatia).
Wokół wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej funkcjonuje wiele niezgodnych z prawdą twierdzeń. W przestrzeni publicznej pojawiają się głosy stwierdzające m.in., że wyrok ten rzekomo nie zmienia stanu prawnego w Polsce lub też, że wpływa na inne przesłanki dopuszczalności aborcji. Liczne wprowadzające w błąd informacje związane z tą sprawą mogą prowadzić do nacisków wobec lekarzy i władz szpitali, zmierzających do wymuszenia przeprowadzania aborcji na podstawie uchylonego przepisu. W związku z tym, Instytut Ordo Iuris przekazał do dyrekcji placówek medycznych memorandum mające na celu rozwianie wątpliwości interpretacyjnych dotyczących wyroku TK i jego skutków.