top
Aborcja jako tzw. prawo reprodukcyjne - szokujące kroki ONZ
Na forum ONZ w najlepsze trwa promocja zabijania nienarodzonych dzieci. Tak oto forsuje się zapisy, które umieszczają aborcję pośród praw człowieka. Ma ona stanowić tzw. prawa reprodukcyjne. To się dzieje na naszych oczach – ostrzegał mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris, podczas XX Kongresu Konserwatywnego, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi.

Nie tylko aborcjaPrezes Ordo Iuris przypomniał, ze w roku 2022 ONZ przyjęło rezolucje o szczególnej sytuacji kobiet na terytoriach objętych działaniami zbrojnymi. W taki, jak by się wydawało niewinny sposób, wykorzystano ofiary do ideologicznych celów. Do dokumentu wpisano bowiem aborcję w zakres tzw. praw reprodukcyjnych, jako prawo człowieka.

Jak mówił, gość konferencji SKCh, dotychczas raczej unikano takiego języka. Tymczasem Rewolucja postępuje i już 22 państwa podpisały rezolucję jako wnioskodawcy. I o zgrozo – jest wśród nich Polska – kraj, w którym aborcja jest sprzeczna z Konstytucją i ustawami!

Podobne zabiegi na forum ONZ dotyczą tematyki gender. Jak wskazywał gość Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi, o ile w Polsce trwa bitwa o edukację włączającą, to na europejskiej agendzie jest już zupełnie nowe podejście. Okazuje się bowiem, że uznano, że nie da się człowieka wyzwolić od płci biologicznej i wsadzić go w genderowy przekaz o roli kulturowo-płciowej, bez ideologizacji rozpoczętej tuż po urodzeniu. I takie zmiany mamy zaakceptować.

ONZ a kolejne konflikty zbrojne na świecieONZ, jak wskazywał prelegent, sukcesywnie zmienia obowiązujący język i implementuje język agendy zrównoważonego w swoich dokumentach. A następnie weryfikuje, że owa nowomowa implementowana jest w poszczególnych krajach. I ponownie wszystko dzieje się w trosce o nasze dobro. - Problem polega na tym, że ONZ jest dobrymi chęciami wybrukowany – mówił mec. Kwaśniewski, wskazując, że deklaratywnie wszystkim chodzi o „pokój i bezpieczeństwo”, a w praktyce niszczy się fundamenty naszej cywilizacji.

Warto też pamiętać o pierwotnej roli Organizacji Narodów Zjednoczonych, którą coraz mocniej zdaje się ona porzucać na rzecz realizacji rewolucyjnej agendy obyczajowej. Zgodnie bowiem z kartą ONZ, stanowiącą akt założycielski tej organizacji, którą państwa-strony podpisały w czerwcu 1945 r. w San Francisco, jej wysiłki miały się skupiać wokół zapewnienia międzynarodowego bezpieczeństwa. Chodziło oczywiście o deeskalację polityczną i uniknięcie scenariusza wybuchu trzeciej wojny światowej. Wzrost napięcia oraz nowe konflikty militarne w wielu rejonach świata, jak chociażby Ukraina, Jemen, Sudan, czy Birma, sugerują, że właściwszy dla ONZ byłby powrót do źródeł jej działalności.

Organizatorem XX Kongresu Konserwatywnego jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, kierowane przez prezesa Sławomira Olejniczaka. Jubileuszowy Kongres SKCh im. Ks. Piotra Skargi odbył się w murach zamku królewskiego w Niepołomicach.

OM


 
Na forum ONZ w najlepsze trwa promocja zabijania nienarodzonych dzieci. Tak oto forsuje się zapisy, które umieszczają aborcję pośród praw człowieka. Ma ona stanowić tzw. prawa reprodukcyjne. To się dzieje na naszych oczach – ostrzegał mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris, podczas XX Kongresu Konserwatywnego, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi.
Z nietypową prośbą zwrócił się przez Facebooka znany i lubiany w Polsce prolifer - ksiądz Tomasz Kancelarczyk. Założyciel Bractwa i Fundacji Małych Stópek uchronił przed śmiercią kolejne poczęte dziecko, biorąc pod opiekę pewną 17-letnią dziewczynę. Wobec oburzającej postawy jej rodziców, prośba ks. Kancelarczyka nabiera szczególnego znaczenia. Z jednej strony dotyczy bowiem wsparcia młodej osoby w trudnym momencie życia, z drugiej zaś strony - zapobiegnięcia przestępstwu, jakim byłoby przymuszenie do aborcji.
Przeciwko ludzkiemu życiu są skierowane wojny, zabójstwa, akty samobójcze, alkoholizm, uzależnienie o narkotyków i wiele innych. Szczególne znaczenie ma promocja i poszanowanie ludzkiego życia w jego prenatalnej fazie, gdyż jest ono brutalnie niszczone na niezwykle szeroką skalę.
Aborcja i eutanazja to dwie strony tego samego medalu. Medalu, którym zasłaniają się przeciwnicy życia, ciągle manipulujący opinią społeczną i dążący do upowszechniania się norm prawnych legalizujących zabijanie niewinnych ludzi – tych najmłodszych i tych najstarszych. Obnażaniem prawdy o bezwzględności wysłanników cywilizacji śmierci od ponad dwudziestu lat zajmuje się Stowarzyszenie Piotra Skargi z Krakowa, kierowane od początku przez prezesa Sławomira Olejniczaka.
Aborcja oznacza odebranie życia nienarodzonemu dziecku. Jako taka jest równoznaczna z zabójstwem. Fakt ten podkreśla też Katechizm Kościoła Katolickiego. Zgodnie z nim „życie ludzkie od chwili poczęcia powinno być szanowane i chronione w sposób absolutny. Już od pierwszej chwili swego istnienia istota ludzka powinna mieć przyznane prawa osoby, wśród nich nienaruszalne prawo każdej niewinnej istoty do życia”. Jak do tego niezmiennego prawa odnosi się praktyka postępowania z tzw. pigułkami antykoncepcji awaryjnej czyli de facto – środkami wczesnoporonnymi?
Dożyliśmy momentu, w którym za działalność społeczną na rzecz dzieci można zostać pobitym, a Twój samochód oberwie kamieniem. Swoisty festiwal przestępstw wykonał na warszawskim Wilanowie człowiek, którego twarz utrwaliła kamera. Ofiarą padł wolontariusz Fundacji Pro, ponadto uszkodzony jest wóz należący do tej organizacji. Zamieszczamy zdjęcia z niej pochodzące i prosimy o ich udostępnianie wśród znajomych. Policja wciąż poszukuje tego groźnego bandyty.
W nowym komunikacie dla mediów dyrekcja szpitala powiatowego w Pszczynie ponowiła wyrazy współczucia wobec rodziny zmarłej 30-letniej Izy. Poinformowano ponadto, iż w wyniku wewnętrznej kontroli zawieszono umowy z dwoma lekarzami, którzy pełnili dyżur na zmianie, podczas której doszło do śmierci pacjentki.
Od kilku dni zalewani jesteśmy kłamstwem i manipulacjami na ogromną skalę. Sprawę śmierci – owszem, dramatycznej i bardzo przykrej – pojedynczej kobiety perfidnie wykorzystują do brudnej politycznej gry zwolennicy aborcji. Pora przyjrzeć się faktom i obnażyć kłamstwa w sprawie śmierci trzydziestolatki w pszczyńskim szpitalu.
Po latach aborcyjnego szału w Stanach Zjednoczonych, po przesuwaniu bariery wieku dziecka w łonie matki, w którym można go uśmiercić, pojawiają się iskierki nadziei. Czy doczekamy czasu, w którym w USA każde życie będzie miało szanse?
Jeśli ktoś umiera z głodu, a jego lęk odrzuca przedmiot tego głodu, jedzenie, wiemy, że osoba ta cierpi na zaburzenie (anorexia nervosa). Jeżeli ktoś nie potrafi współczuć, kiedy widzi osoby cierpiące, albo co gorsza odczuwa przyjemność płynącą z ich cierpienia, a jednocześnie staje się sentymentalny na widok porzuconego kotka, rozpoznajemy zaburzenie emocjonalne (psychopatia).